ZÁŘÍ je za námi

Tématem školního roku 2019/2020 je v naší škole celoroční projekt „Rok se zvířaty“.  A protože nejlepší způsob, jak se nejvíc naučit, je ten, který zažijeme na vlastní kůži, vidíme na vlastní oči, slyšíme na vlastní uši, popřípadě můžeme osahat nebo ochutnat, začalo u nás září několika exkurzemi. Nejdříve jsme navštívili kozí farmu v Ratibořicích, kde se děti dozvěděly velké množství zajímavostí ze života koz, navštívily stáje a mohly si samotná zvířata pohladit a kůzlata pochovat. Součástí prohlídky byla ochutnávka jogurto-vého kozího mléka. Už je to dávno, kdy bývala koza domácí skoro v každé chalupě, a tak setkání s tak obyčejným zvířetem byl pro všechny velký zážitek. Další týden jsme vyrazili do ZOO Praha, kde měly děti za úkol kromě běžné prohlídky objevit ohrožené druhy zvířat. Vzhledem k rozloze ZOO (58 ha) nebylo možné projít všech 150 expozic zvířat, přesto se žákům podařilo najít velké množství ohrožených druhů a seznámit se s jejich životem ve volné přírodě. Největším zážitkem byl pro všechny pavilon goril a lední medvědi. Třetí exkurze nás zavedla do Vranova nad Dyjí. Zde jsme navštívili obří akvária se sladkovodními rybami. A také první říjnový pátek se některé přírodovědné a výchovné předměty nesly v duchu světového dne zvířat. Navštívili jsme chovatele exotického ptactva, místní útulek pro psy a potom jsme malovali svá oblíbená zvířata na chodník.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *